armwrestling-rus.ru

Результаты второго соревновательного дня XXVII Чемпионата Европы по армрестлингу 2017

 

Результаты второго соревновательного дня XXVII Чемпионата Европы по армрестлингу 2017

 

 Junior Girls 45 kg Right

 

  1     MUKHA, YULIIA - Ukraine

  2     KILIC, HANDE NUR - Turkey

  3     TUCHINA, RAILYA - Russia

  4     OZKAN, EYLUL - Turkey

 

 

  Junior Girls 50 kg Right

 

 

  1     GARANINA, KRISTINA - Russia

  2     GUN, SUDE - Turkey

  3     VARYCH, LESIA - Ukraine

  4     OLEJNICZAK, KARINA - Poland

  5     JAWOSZEK, JULIA - Poland

  6     NUTTOVA, NIKOLA - Slovakia

  7     ERGIN, MERVE NUR - Turkey

  8     ZAHORULKO   , IRYNA - Ukraine

  9     GENCAITE, GABIJA - Lithuania

  10    DURIANOVA, MARTINA - Slovakia

  11    KOSTADINOVA, KATELINA - Bulgaria

 

 

  Junior Girls 55 kg Right

 

  1     YILMAZ, SUKRIYE - Turkey

  2     CELIK, DIDEM - Turkey

  3     RADZIK, KATARZYNA - Poland

  4     TOCHYNSKA, YULIIA - Ukraine

  5     TIMEROVA, AMINA - Russia

  6     JAKSTRAND, JULIA - Sweden

  7     KHUGAEVA, ZHANNA - Russia

  8     GALLFY, ZSOFIA - Hungary

  9     MALOWICKA, MAGDA - Poland

  10    ROCKUTE, NEDA - Lithuania

  11    KERNOVA, LENKA - Slovakia

 

 

  Junior Girls 60 kg Right

 

  1     JANEHEIM, ELIN - Sweden

  2     USATOVA, ELENA - Russia

  3     VERBOCZKI, LUCA - Hungary

  4     AJPEKOVA, BARBARA - Slovakia

  5     KOZYRATSKA  , VERONIKA - Ukraine

  6     SOJKOVA, MARTINA - Slovakia

  7     ERGUL, AYSAN - Turkey

  8     INAN, OZNUR - Turkey

  9     SZELIGA, ESTERA - Poland

 

 

  Junior Girls 65 kg Right

 

  1     FAZDALOVA, ADELIA - Russia

  2     GUZZITAEVA, DIANA - Russia

  3     MAVZER, SENA NUR - Turkey

  4     RASLIKOVA, TEREZA - Slovakia

  5     MEMIS, GULISTAN - Turkey

 

 

  Junior Girls 70 kg Right

 

  1     BAG, YETER - Turkey

  2     SHAFIGULLINA, ELMIRA - Russia

  3     GAVRILOVA, ANNA - Russia

  4     OZALP, NADIDE EBRAR - Turkey

 

 

  Junior Girls +70 kg Right

 

  1     BAJCIOVA, BARBORA - Slovakia

  2     DOGUZOVA, MILENA - Russia

  3     KULYK, RUSLANA - Ukraine

  4     VOLKOVA,  SOFIA - Russia

  5     BOGA, MERVE - Turkey

  6     VALFRIDSSON, OLIVIA - Sweden

  7     TIREN, ECEM - Turkey

 

 

  Junior Boys 50 kg Right

 

  1     YILMAZ, HILMI - Turkey

  2     AIBAZOV, AKHMAT - Russia

  3     CANKAYA, OSMAN YASIR - Turkey

  4     MAILASHVILI, OTAR - Georgia

  5     ZAORSKI, DOMINIK - Poland

 

 

  Junior Boys 55 kg Right

 

  1     ZHISHKARIANI, DATUNA - Georgia

  2     FARNIEV, EGOR - Russia

  3     GVAMBERIDZE, GOGA - Georgia

  4     PAKLONSKI, ILYA - Belarus

  5     TAYLI, MUAMMER - Turkey

  6     BAYRAM BIL, EROL - Turkey

  7     VLASOV, ALEKSANDR - Russia

  8     KUPCIKOVAS, VALTERIS - Lithuania

 

 

  Junior Boys 60 kg Right

 

  1     RADIONOV, ANDREI - Russia

  2     TURKOGLU, MEHMET ALI - Turkey

  3     NAFIKOV, ILGIZ - Russia

  4     TIRKIA, BUBA - Georgia

  5     BUKIA , GULADY - Georgia

  6     CHORNYI, DENYS - Ukraine

  7     PEZAS, ERNESTAS - Lithuania

  8     HONCHAR       , VITALII - Ukraine

  9     KARAL, HASAN - Turkey

  10    BALAKISHIYEV, RAHIB - Azerbaijan

  11    VELIKOV, LIUBOMIR - Bulgaria

  12    JEKABS, RUDZITIS - Latvia

  13    MACEVICIUS, DOVYDAS - Lithuania

  14    KORGOL, DAMIAN - Poland

 

 

  Junior Boys 65 kg Right

 

  1     KHABALOV, EDUARD - Russia

  2     MASIN, DMITRII - Russia

  3     CABAOGLU, AHMET RECEP - Turkey

  4     EKICI, ADEM - Turkey

  5     MORZYNIEC, PIOTR - Poland

  6     FILIPPOV, PYLYP - Ukraine

  7     DUDEK, MATEUSZ - Poland

  8     LOLISHVILI, MIKHEIL - Georgia

  9     CHUDIK, DAVID - Slovakia

 

 

  Junior Boys 70 kg Right

 

  1     DIGUROV, SARMAT - Russia

  2     ZVIADAURI, TSOTNE - Georgia

  3     NAMLI, BUNYAMIN - Turkey

  4     CAGDAS, BARIS - Turkey

  5     TRUTNEV, BOGDAN - Russia

  6     KUBACKA, PATRYK - Poland

  7     RAHIMOV, EMIN - Azerbaijan

  8     MENDEZ FROM, CHRISTIAN - Sweden

  9     STECYK, JACEK - Poland

  10    ONDERKO, MAREK - Slovakia

 

 

  Junior Boys 75 kg Right

 

  1     CELES, PETER - Slovakia

  2     MIKHAILOV, MAKSIM - Russia

  3     MUHSIN, ERKAN - Bulgaria

  4     TUDOR, ALIN - Romania

  5     ADAMOV, ADAM - Slovakia

  6     KOUFIDAKIS, CHARALAMPOS - Greece

  7     ILTER, MUHAMMED - Turkey

  8     SATAR, FERHAT - Turkey

  9     PEZAS, DEIVIDAS - Lithuania

  10    GURCHIANI, GIORGI - Georgia

  11    SZYSZ, BARTEK - Poland

  12    BERNACKI, RAFAL - Poland

  13    RADBRING, LUKAS - Sweden

 

 

  Junior Boys 80 kg Right

 

  1     FERAD, ELBIN - Bulgaria

  2     KUZMIN, ALEKSANDR - Russia

  3     PETKUS, ROKAS - Lithuania

  4     DVORSCAK, JOZEF - Slovakia

  5     KHOKHOEV, ROBERT - Russia

  6     MELIKISHVILI, GIORGI - Georgia

  7     BAYRAM, SERKAN - Turkey

  8     HOZDALA, MARTIN - Slovakia

  9     SOKOTUN,  STANISLAV - Ukraine

  10    PLAKSA, DAWID - Poland

  11    ERDOGAN, FATIH - Turkey

 

 

  Junior Boys +80 kg Right

 

  1     IMERLISHVILI, VASO - Georgia

  2     SERAFYN, TARAS - Ukraine

  3     CELIK, ADEM - Turkey

  4     GHISA, BOGDAN - Romania

  5     NEMETH, LEVENTE - Hungary

  6     SOKA, DOMINIK - Slovakia

  7     DIMITROV , VESELIN - Bulgaria

  8     KIKABIDZE, MAMUKA - Georgia

  9     KOLACZ, MATEUSZ - Poland

  10    ANDRASKO, RADOVAN - Slovakia

  11    PIERCHALA, TOBIASZ - Poland

  12    ZUIKOV, DMITRII - Russia

 

 

  Youth Women 50 kg Right

 

  1     YATSKEVICH, DARYA - Belarus

  2     KHUBAEVA, DIANA - Russia

  3     KORKMAZ, GULISTAN - Turkey

  4     BOGDANOVSKAYA, NATALIA - Russia

  5     ZBOREK, MARIA - Poland

 

 

  Youth Women 55 kg Right

 

  1     DEMENKO       , LUDMYLA - Ukraine

  2     SADOVNIKOVA, VALERIYA - Russia

  3     ALPTEKIN, TUGCE - Turkey

  4     ROMANOVA, ELENA - Russia

  5     VOVK, LIUDMYLA - Ukraine

  6     MAGUSINOVA, KRISTINA - Slovakia

 

 

  Youth Women 60 kg Right

 

  1     ZORIANKINA, KSENIIA - Russia

  2     TSIARPITSKAYA, TATSIANA - Belarus

  3     HOROSHUN, SVETLANA - Russia

  4     ROZHKO         , VIKTORIIA - Ukraine

  5     HONCHAR,  DIANA - Ukraine

  6     BARZSO, HENRIETTA - Hungary

  7     PALITKINA, VERANIKA - Belarus

  8     BILGIC, GULHAN - Turkey

  9     IWANCIO, ARLETA - Poland

 

 

  Youth Women 65 kg Right

 

  1     SIVRIHISARLI, SULTAN - Turkey

  2     LAZARI, MIHAELA - Moldova

  3     IRTUGANOVA, NADEZHDA - Russia

  4     KARPOVA, ANASTASIIA - Russia

  5     BUTAUTAITE, GABRIELE - Lithuania

  6     LISKOVA, KLAUDIA - Slovakia

  7     SHULIKA         , MARYNA - Ukraine

 

 

  Youth Women 70 kg Right

 

  1     NORELIUS, TOVE - Sweden

  2     SKYRDA, KSENIIA - Ukraine

  3     TAZETDINOVA, ELVIRA - Russia

 

 

  Youth Women +70 kg Right

 

  1     OTAROVA, NADIRA - Russia

  2     SHCHOLOKOVA, ANASTASIIA - Ukraine

  3     DEMIRHAN, CILEM - Turkey

  4     NOVIKOVA, TATIANA - Russia

  5     AVCI, BEYZANUR - Turkey

 

 

  Youth Men 55 kg Right

 

  1     TALHA AY, ENES - Turkey

  2     DAVITASHVILI, LEVANI - Georgia

  3     BAYRAMKULOV, MUSSA - Russia

  4     MEBONIA, GIORGI - Georgia

  5     BOIARCHUK, ANTON - Ukraine

 

 

  Youth Men 60 kg Right

 

  1     KARAKOTOV, AHMAT - Russia

  2     VAKILOV, NEMAT - Azerbaijan

  3     MAKEDONSKYI, OLEKSANDR - Ukraine

  4     SAKASHVILI, LEVAN - Georgia

  5     TSUTSAEV, EDUARD - Russia

  6     STAYKOV, MITKO - Bulgaria

  7     ICHKITI, VALIKO - Georgia

  8     EKBACK, SIMON - Sweden

  9     KURT, AHMET BERKAY - Turkey

 

 

  Youth Men 65 kg Right

 

  1     ZAVRASHVILI, ALEKSI - Georgia

  2     RUSTAMOV, RAMAZAN - Azerbaijan

  3     GABOR, JAN - Slovakia

  4     ZURABASHVILI, SHALVA - Georgia

  5     AMANLI, HUSEYN - Azerbaijan

  6     TANDERYD, JONATHAN - Sweden

  7     SHASHOV, ALEKSEI - Russia

  8     KALENDER, AHMET - Turkey

  9     BIEGA, DAMIAN - Poland

 

 

  Youth Men 70 kg Right

 

  1     TUDOREAN, OLEG - Moldova

  2     ZIRAKASHVILI, IRAKLI - Georgia

  3     KAZIEV, OLEG - Russia

  4     NATSVLISHVILI, TENGIZI - Georgia

  5     TER-BALYAN, VAGAN - Russia

  6     LICUT, MARIUS - Romania

  7     MATIASH         , DENYS - Ukraine

  8     KRUPA, ARTUR - Poland

  9     LOCZI, JANOS - Hungary

  10    ZAWICKI, LUKASZ - Poland

  11    ATHANASIADIS, ALEXIOS - Greece

  12    UZUL, MUHAMMET - Turkey

  13    TANKA, ROBERT - Hungary

 

 

  Youth Men 75 kg Right

 

  1     KUTATELADZE, VIACHESLAV - Russia

  2     MANTYKA        , ROMAN - Ukraine

  3     ONIANI, BETKILI - Georgia

  4     VLADISLAVS, KRASOVSKIS - Latvia

  5     KACZOROWSKI, MICHAL - Poland

  6     VIARENICH, IVAN - Belarus

  7     SUBACIUS, AURIMAS - Lithuania

  8     ATILI, YASIN KUBILAY - Turkey

  9     TRIPLAT, PETAR - Croatia

  10    BIEGA, ADRIAN - Poland

  11    HAKTANKACMAZ, IBRAHIM - Turkey

  12    SITCHINAVA, GOCHA - Georgia

 

 

  Youth Men 80 kg Right

 

  1     BROIANI, MERALI - Georgia

  2     BALCHUGOV, MAKSIM - Russia

  3     TONEV, YOSIF - Bulgaria

  4     BELIUSEV, KIRILL - Russia

  5     CHALIUK, DMYTRO - Ukraine

  6     EMERICI, MAREK - Slovakia

  7     SZTANEK, SANDOR - Hungary

  8     SOSEV, IVAN - Moldova

  9     ANTTILA, TONI - Sweden

  10    SMALCERZ, SZYMON - Poland

 

 

  Youth Men 85 kg Right

 

  1     GIGAURI, TORNIKE - Georgia

  2     BUBENKO, ELDAR - Russia

  3     SEREDA, ARTEM - Ukraine

  4     JONSSON, ALEXANDER - Sweden

  5     KHUDOIAR, KOSTIANTYN - Ukraine

  6     SHAMEI, DAVID - Russia

  7     DEMIRTAS, YUNUS - Turkey

  8     RACZKA, PATRYK - Poland

  9     GAWENDA, PAWEL - Poland

  10    HRIC, OLIVER - Slovakia

 

 

  Youth Men 90 kg Right

 

  1     GASSIEV, SOSLAN - Russia

  2     TEDORADZE, DAVIT - Georgia

  3     KULISHOV, OLEKSANDR - Ukraine

  4     SINICA, KACPER - Poland

  5     BEVZA, ALEKSANDR - Russia

  6     GIRSKIS, OSVALDAS - Lithuania

  7     NAMAL, ATAKAN MERT - Turkey

  8     BUTMALAI, VICTOR - Moldova

  9     GODERDZISHVILI, AKAKI - Georgia

  10    POTRYKUS, BLAZEJ - Poland

  11    ATHANASIADIS, GEORGIOS - Greece

  12    SZAKALAS, SZILARD - Hungary

 

 

  Youth Men +90 kg Right

 

  1     BAGAEV, ZAKHAR - Russia

  2     MADOYAN, DAVIT - Armenia

  3     ARABULI, DAVITI - Georgia

  4     VACULOVIC, VACLAV - Czech Republic

  5     GOLIAN, MICHAL - Slovakia

  6     BRAK, JAKUB - Poland

  7     WEHRLE, MARTIN - Switzerland

  8     DEMIRER, ALI - Turkey

  9     BELEN, ANIL - Turkey

  10    NAGY, MARTON - Hungary

  11    FRACKOWIAK, MATEUSZ - Poland

 

 

  Master Women 60 kg Right

 

  1     LESKOVA, NATALIA - Russia

  2     SHAPAVALAVA, LARYSA - Belarus

  3     KARHOPOLTSEVA, VIKTORIIA - Ukraine

  4     LUNDBERG, LISA - Sweden

 

 

  Master Women 70 kg Right

 

  1     WAWRZYNIAK, MARLENA - Poland

  2     HADZIEVA, LADA - Bulgaria

  3     LAITURI, PIRJO - Sweden

 

 

  Master Women 80 kg Right

 

  1     GABDRAKHMANOVA, RUZIA - Russia

  2     DIACHENKO, OKSANA - Ukraine

  3     GORZYNSKA, AGY - England

  4     KATTSTROM, CAMILLA - Sweden

  5     ALVELAND, VIKTORIA - Sweden

  6     YOVCHEVA, DONKA - Bulgaria

 

 

  Master Women +80 kg Right

 

  1     ZANKO, LILIYA - Ukraine

  2     GRONLUND, ANNA - Sweden

  3     JUROSZEK, MARIA - Poland

 

 

  Master Men 70 kg Right

 

  1     BOLDYREV, EDUARD - Russia

  2     GARCIA, ARMANDO - Spain

  3     ARSLAN, LEVENT - Turkey

  4     PLETIN            , OLEH - Ukraine

  5     MEDVEDSKY, ROMAN - Israel

  6     KOLLAR, CSABA - Hungary

  7     GAVASHELI, IGOR - Russia

  8     TRYBUS, RADOSLAW - Poland

  9     MAAS, HENRICUS - Netherlands

  10    OGUZ, CETIN - Turkey

  11    HELYES, CSABA - Hungary

 

 

  Master Men 80 kg Right

 

  1     GIRARD, PASCAL - Switzerland

  2     RUDNYTSKYY, ROMAN - Ukraine

  3     ANFILOFEV, ALEXANDER - Russia

  4     STEBELIAK, OLEKSANDR - Ukraine

  5     ATLASKIN, ALEKSEI - Russia

  6     LASKOWSKI, MARCIN - Poland

  7     KONYA, LAJOS - Hungary

  8     CHODYNA, MARIUSZ - Poland

  9     DROKAN, MISLAV - Croatia

  10    KUUKASJARVI, JANI-MARKUS - Finland

  11    DOBROCSI, JANOS - Hungary

  12    PAAKKANEN, KAI - Finland

  13    SEVGIOGLU, TAHIR - Turkey

  14    KILIC, YENAL - Turkey

  15    LOVEI, JOZSEF - France

 

 

  Master Men 90 kg Right

 

  1     ANTONOVICS, RAIMONDS - Latvia

  2     TKACHUK, OLEKSANDR - Ukraine

  3     DOBREAN, DINU - Romania

  4     KWIATKOWSKI, JERZY - Poland

  5     KOHO, JAMI - Finland

  6     FERNANDEZ, RAUL - Spain

  7     TUTBERIDZE, KOBA - Georgia

  8     RYNDIUK, VIKTOR - Ukraine

  9     TSITSISHVILI, ALEKSANDR - Russia

  10    KELEMEN, LASZLO - Hungary

  11    STEFANIAK, TOMASZ - Poland

  12    KARLSSON, PETER - Sweden

 

 

  Master Men 100 kg Right

 

  1     KHRAMTSOV, EDUARD - Russia

  2     DAMAR, ERKAN - Turkey

  3     GROCHOWSKI, MARIUSZ - Poland

  4     LITOVTSEV, YEVHEN - Ukraine

  5     CYRAN, MACIEJ - Poland

  6     MANASIEV, EMANUIL - Bulgaria

  7     SURMANN, KLAUS - Germany

  8     YEUTUKHOVICH, BARYS - Netherlands

  9     SHTANKEVYCH, GENNADII - Ukraine

  10    BOGDAN, ROBERT - Hungary

  11    MIX, ATTILA - Hungary

 

 

  Master Men +100 kg Right

 

  1     TESARIK, DUSAN - Czech Republic

  2     GLOWACKI, SLAWOMIR - Poland

  3     GEORGIEV, GEORGI - Bulgaria

  4     CHARALAMPOPOULOS, GEORGIOS - Cyprus

  5     MAHARRAMOV, AZAR - Azerbaijan

  6     OPREA, LILIAN - Moldova

  7     PALCZEWSKI, PIOTR - Poland

  8     KUEHN, OLIVER - Germany

  9     AYDOGAN, CENGIZ - Turkey

  10    KARACA, RESAT - Turkey

  11    AGHAJANYAN, KARAPET - Armenia

  12    GABRIELYAN, ARSEN - Armenia

  13    SIMSEK, MUHMET DOGAN - Switzerland

 

 

  Grand Master Women Right

 

  1     GIANNOPOULOU, KYRIAKI - Cyprus

  2     TURZYNIECKA, SONIA - Poland

  3     BOLLOK, AGNES - Hungary

 

 

  Grand Master Men 75 kg Right

 

  1     ROGOZHINSKIY, VLADIMIR - Russia

  2     GALIULLIN, RAVIL - Russia

  3     SENER, ARSLAN - Turkey

  4     BAUMANN, JUERGEN - Germany

  5     SAKERIS, RIMANTAS - Lithuania

 

 

  Grand Master Men 90 kg Right

 

  1     MITCHELL, PAUL - England

  2     MANTOG, AUGUSTIN - Romania

  3     ZHIVKOV, DANIEL - Bulgaria

  4     VALDIS, MEDNIS - Latvia

  5     PALISKIS, ROMUTIS - Lithuania

  6     WALESKO, WOJCIECH - Poland

  7     HOLMSTROM, OLA - Sweden

  8     ANDRE, FREDERIC - Belgium

 

 

  Grand Master Men 100 kg Right

 

  1     SHESHIN, MIKHAIL - Russia

  2     MANIADAKIS, MICHAIL - Cyprus

  3     CIN, YAKUP - Turkey

  4     MOKESCH, ROBERT - Austria

  5     IVANOV, LYUBEN - Bulgaria

 

 

  Grand Master Men +100 kg Right

 

  1     SOROKIN, YURII - Russia

  2     SOROKA, SERGEY - Russia

  3     KASKA, MEHMET - Turkey

  4     GRALAK, STANISLAW - Poland

  5     BAKA, PAVOL - Slovakia

 

 

  Senior Grand Master 75 kg Right

 

  1     PODGORSKI, WIESLAW - Poland

  2     ZAYTSEV, VICTOR - Russia

  3     KOVACS, PETER PEPE - Hungary

 

 

  Senior Grand Master 90 kg Right

 

  1     CARLOGANU, MIRCEA - Romania

  2     WEDROWSKI, JOZEF - Poland

  3     HYMER, ANDRZEJ - Poland

  4     SZILAGY, SANDOR - Germany

 

 

  Senior Grand Master 100 kg Right

 

  1     JONSSON, JONNY - Sweden

  2     STUSEK, JAROSLAV - Czech Republic

  3     FILIKIDIS, PANTELIS - Greece  Junior Girls 45 kg Right

 

  1     MUKHA, YULIIA - Ukraine

  2     KILIC, HANDE NUR - Turkey

  3     TUCHINA, RAILYA - Russia

  4     OZKAN, EYLUL - Turkey

 

 

  Junior Girls 50 kg Right

 

 

  1     GARANINA, KRISTINA - Russia

  2     GUN, SUDE - Turkey

  3     VARYCH, LESIA - Ukraine

  4     OLEJNICZAK, KARINA - Poland

  5     JAWOSZEK, JULIA - Poland

  6     NUTTOVA, NIKOLA - Slovakia

  7     ERGIN, MERVE NUR - Turkey

  8     ZAHORULKO   , IRYNA - Ukraine

  9     GENCAITE, GABIJA - Lithuania

  10    DURIANOVA, MARTINA - Slovakia

  11    KOSTADINOVA, KATELINA - Bulgaria

 

 

  Junior Girls 55 kg Right

 

  1     YILMAZ, SUKRIYE - Turkey

  2     CELIK, DIDEM - Turkey

  3     RADZIK, KATARZYNA - Poland

  4     TOCHYNSKA, YULIIA - Ukraine

  5     TIMEROVA, AMINA - Russia

  6     JAKSTRAND, JULIA - Sweden

  7     KHUGAEVA, ZHANNA - Russia

  8     GALLFY, ZSOFIA - Hungary

  9     MALOWICKA, MAGDA - Poland

  10    ROCKUTE, NEDA - Lithuania

  11    KERNOVA, LENKA - Slovakia

 

 

  Junior Girls 60 kg Right

 

  1     JANEHEIM, ELIN - Sweden

  2     USATOVA, ELENA - Russia

  3     VERBOCZKI, LUCA - Hungary

  4     AJPEKOVA, BARBARA - Slovakia

  5     KOZYRATSKA  , VERONIKA - Ukraine

  6     SOJKOVA, MARTINA - Slovakia

  7     ERGUL, AYSAN - Turkey

  8     INAN, OZNUR - Turkey

  9     SZELIGA, ESTERA - Poland

 

 

  Junior Girls 65 kg Right

 

  1     FAZDALOVA, ADELIA - Russia

  2     GUZZITAEVA, DIANA - Russia

  3     MAVZER, SENA NUR - Turkey

  4     RASLIKOVA, TEREZA - Slovakia

  5     MEMIS, GULISTAN - Turkey

 

 

  Junior Girls 70 kg Right

 

  1     BAG, YETER - Turkey

  2     SHAFIGULLINA, ELMIRA - Russia

  3     GAVRILOVA, ANNA - Russia

  4     OZALP, NADIDE EBRAR - Turkey

 

 

  Junior Girls +70 kg Right

 

  1     BAJCIOVA, BARBORA - Slovakia

  2     DOGUZOVA, MILENA - Russia

  3     KULYK, RUSLANA - Ukraine

  4     VOLKOVA,  SOFIA - Russia

  5     BOGA, MERVE - Turkey

  6     VALFRIDSSON, OLIVIA - Sweden

  7     TIREN, ECEM - Turkey

 

 

  Junior Boys 50 kg Right

 

  1     YILMAZ, HILMI - Turkey

  2     AIBAZOV, AKHMAT - Russia

  3     CANKAYA, OSMAN YASIR - Turkey

  4     MAILASHVILI, OTAR - Georgia

  5     ZAORSKI, DOMINIK - Poland

 

 

  Junior Boys 55 kg Right

 

  1     ZHISHKARIANI, DATUNA - Georgia

  2     FARNIEV, EGOR - Russia

  3     GVAMBERIDZE, GOGA - Georgia

  4     PAKLONSKI, ILYA - Belarus

  5     TAYLI, MUAMMER - Turkey

  6     BAYRAM BIL, EROL - Turkey

  7     VLASOV, ALEKSANDR - Russia

  8     KUPCIKOVAS, VALTERIS - Lithuania

 

 

  Junior Boys 60 kg Right

 

  1     RADIONOV, ANDREI - Russia

  2     TURKOGLU, MEHMET ALI - Turkey

  3     NAFIKOV, ILGIZ - Russia

  4     TIRKIA, BUBA - Georgia

  5     BUKIA , GULADY - Georgia

  6     CHORNYI, DENYS - Ukraine

  7     PEZAS, ERNESTAS - Lithuania

  8     HONCHAR       , VITALII - Ukraine

  9     KARAL, HASAN - Turkey

  10    BALAKISHIYEV, RAHIB - Azerbaijan

  11    VELIKOV, LIUBOMIR - Bulgaria

  12    JEKABS, RUDZITIS - Latvia

  13    MACEVICIUS, DOVYDAS - Lithuania

  14    KORGOL, DAMIAN - Poland

 

 

  Junior Boys 65 kg Right

 

  1     KHABALOV, EDUARD - Russia

  2     MASIN, DMITRII - Russia

  3     CABAOGLU, AHMET RECEP - Turkey

  4     EKICI, ADEM - Turkey

  5     MORZYNIEC, PIOTR - Poland

  6     FILIPPOV, PYLYP - Ukraine

  7     DUDEK, MATEUSZ - Poland

  8     LOLISHVILI, MIKHEIL - Georgia

  9     CHUDIK, DAVID - Slovakia

 

 

  Junior Boys 70 kg Right

 

  1     DIGUROV, SARMAT - Russia

  2     ZVIADAURI, TSOTNE - Georgia

  3     NAMLI, BUNYAMIN - Turkey

  4     CAGDAS, BARIS - Turkey

  5     TRUTNEV, BOGDAN - Russia

  6     KUBACKA, PATRYK - Poland

  7     RAHIMOV, EMIN - Azerbaijan

  8     MENDEZ FROM, CHRISTIAN - Sweden

  9     STECYK, JACEK - Poland

  10    ONDERKO, MAREK - Slovakia

 

 

  Junior Boys 75 kg Right

 

  1     CELES, PETER - Slovakia

  2     MIKHAILOV, MAKSIM - Russia

  3     MUHSIN, ERKAN - Bulgaria

  4     TUDOR, ALIN - Romania

  5     ADAMOV, ADAM - Slovakia

  6     KOUFIDAKIS, CHARALAMPOS - Greece

  7     ILTER, MUHAMMED - Turkey

  8     SATAR, FERHAT - Turkey

  9     PEZAS, DEIVIDAS - Lithuania

  10    GURCHIANI, GIORGI - Georgia

  11    SZYSZ, BARTEK - Poland

  12    BERNACKI, RAFAL - Poland

  13    RADBRING, LUKAS - Sweden

 

 

  Junior Boys 80 kg Right

 

  1     FERAD, ELBIN - Bulgaria

  2     KUZMIN, ALEKSANDR - Russia

  3     PETKUS, ROKAS - Lithuania

  4     DVORSCAK, JOZEF - Slovakia

  5     KHOKHOEV, ROBERT - Russia

  6     MELIKISHVILI, GIORGI - Georgia

  7     BAYRAM, SERKAN - Turkey

  8     HOZDALA, MARTIN - Slovakia

  9     SOKOTUN,  STANISLAV - Ukraine

  10    PLAKSA, DAWID - Poland

  11    ERDOGAN, FATIH - Turkey

 

 

  Junior Boys +80 kg Right

 

  1     IMERLISHVILI, VASO - Georgia

  2     SERAFYN, TARAS - Ukraine

  3     CELIK, ADEM - Turkey

  4     GHISA, BOGDAN - Romania

  5     NEMETH, LEVENTE - Hungary

  6     SOKA, DOMINIK - Slovakia

  7     DIMITROV , VESELIN - Bulgaria

  8     KIKABIDZE, MAMUKA - Georgia

  9     KOLACZ, MATEUSZ - Poland

  10    ANDRASKO, RADOVAN - Slovakia

  11    PIERCHALA, TOBIASZ - Poland

  12    ZUIKOV, DMITRII - Russia

 

 

  Youth Women 50 kg Right

 

  1     YATSKEVICH, DARYA - Belarus

  2     KHUBAEVA, DIANA - Russia

  3     KORKMAZ, GULISTAN - Turkey

  4     BOGDANOVSKAYA, NATALIA - Russia

  5     ZBOREK, MARIA - Poland

 

 

  Youth Women 55 kg Right

 

  1     DEMENKO       , LUDMYLA - Ukraine

  2     SADOVNIKOVA, VALERIYA - Russia

  3     ALPTEKIN, TUGCE - Turkey

  4     ROMANOVA, ELENA - Russia

  5     VOVK, LIUDMYLA - Ukraine

  6     MAGUSINOVA, KRISTINA - Slovakia

 

 

  Youth Women 60 kg Right

 

  1     ZORIANKINA, KSENIIA - Russia

  2     TSIARPITSKAYA, TATSIANA - Belarus

  3     HOROSHUN, SVETLANA - Russia

  4     ROZHKO         , VIKTORIIA - Ukraine

  5     HONCHAR,  DIANA - Ukraine

  6     BARZSO, HENRIETTA - Hungary

  7     PALITKINA, VERANIKA - Belarus

  8     BILGIC, GULHAN - Turkey

  9     IWANCIO, ARLETA - Poland

 

 

  Youth Women 65 kg Right

 

  1     SIVRIHISARLI, SULTAN - Turkey

  2     LAZARI, MIHAELA - Moldova

  3     IRTUGANOVA, NADEZHDA - Russia

  4     KARPOVA, ANASTASIIA - Russia

  5     BUTAUTAITE, GABRIELE - Lithuania

  6     LISKOVA, KLAUDIA - Slovakia

  7     SHULIKA         , MARYNA - Ukraine

 

 

  Youth Women 70 kg Right

 

  1     NORELIUS, TOVE - Sweden

  2     SKYRDA, KSENIIA - Ukraine

  3     TAZETDINOVA, ELVIRA - Russia

 

 

  Youth Women +70 kg Right

 

  1     OTAROVA, NADIRA - Russia

  2     SHCHOLOKOVA, ANASTASIIA - Ukraine

  3     DEMIRHAN, CILEM - Turkey

  4     NOVIKOVA, TATIANA - Russia

  5     AVCI, BEYZANUR - Turkey

 

 

  Youth Men 55 kg Right

 

  1     TALHA AY, ENES - Turkey

  2     DAVITASHVILI, LEVANI - Georgia

  3     BAYRAMKULOV, MUSSA - Russia

  4     MEBONIA, GIORGI - Georgia

  5     BOIARCHUK, ANTON - Ukraine

 

 

  Youth Men 60 kg Right

 

  1     KARAKOTOV, AHMAT - Russia

  2     VAKILOV, NEMAT - Azerbaijan

  3     MAKEDONSKYI, OLEKSANDR - Ukraine

  4     SAKASHVILI, LEVAN - Georgia

  5     TSUTSAEV, EDUARD - Russia

  6     STAYKOV, MITKO - Bulgaria

  7     ICHKITI, VALIKO - Georgia

  8     EKBACK, SIMON - Sweden

  9     KURT, AHMET BERKAY - Turkey

 

 

  Youth Men 65 kg Right

 

  1     ZAVRASHVILI, ALEKSI - Georgia

  2     RUSTAMOV, RAMAZAN - Azerbaijan

  3     GABOR, JAN - Slovakia

  4     ZURABASHVILI, SHALVA - Georgia

  5     AMANLI, HUSEYN - Azerbaijan

  6     TANDERYD, JONATHAN - Sweden

  7     SHASHOV, ALEKSEI - Russia

  8     KALENDER, AHMET - Turkey

  9     BIEGA, DAMIAN - Poland

 

 

  Youth Men 70 kg Right

 

  1     TUDOREAN, OLEG - Moldova

  2     ZIRAKASHVILI, IRAKLI - Georgia

  3     KAZIEV, OLEG - Russia

  4     NATSVLISHVILI, TENGIZI - Georgia

  5     TER-BALYAN, VAGAN - Russia

  6     LICUT, MARIUS - Romania

  7     MATIASH         , DENYS - Ukraine

  8     KRUPA, ARTUR - Poland

  9     LOCZI, JANOS - Hungary

  10    ZAWICKI, LUKASZ - Poland

  11    ATHANASIADIS, ALEXIOS - Greece

  12    UZUL, MUHAMMET - Turkey

  13    TANKA, ROBERT - Hungary

 

 

  Youth Men 75 kg Right

 

  1     KUTATELADZE, VIACHESLAV - Russia

  2     MANTYKA        , ROMAN - Ukraine

  3     ONIANI, BETKILI - Georgia

  4     VLADISLAVS, KRASOVSKIS - Latvia

  5     KACZOROWSKI, MICHAL - Poland

  6     VIARENICH, IVAN - Belarus

  7     SUBACIUS, AURIMAS - Lithuania

  8     ATILI, YASIN KUBILAY - Turkey

  9     TRIPLAT, PETAR - Croatia

  10    BIEGA, ADRIAN - Poland

  11    HAKTANKACMAZ, IBRAHIM - Turkey

  12    SITCHINAVA, GOCHA - Georgia

 

 

  Youth Men 80 kg Right

 

  1     BROIANI, MERALI - Georgia

  2     BALCHUGOV, MAKSIM - Russia

  3     TONEV, YOSIF - Bulgaria

  4     BELIUSEV, KIRILL - Russia

  5     CHALIUK, DMYTRO - Ukraine

  6     EMERICI, MAREK - Slovakia

  7     SZTANEK, SANDOR - Hungary

  8     SOSEV, IVAN - Moldova

  9     ANTTILA, TONI - Sweden

  10    SMALCERZ, SZYMON - Poland

 

 

  Youth Men 85 kg Right

 

  1     GIGAURI, TORNIKE - Georgia

  2     BUBENKO, ELDAR - Russia

  3     SEREDA, ARTEM - Ukraine

  4     JONSSON, ALEXANDER - Sweden

  5     KHUDOIAR, KOSTIANTYN - Ukraine

  6     SHAMEI, DAVID - Russia

  7     DEMIRTAS, YUNUS - Turkey

  8     RACZKA, PATRYK - Poland

  9     GAWENDA, PAWEL - Poland

  10    HRIC, OLIVER - Slovakia

 

 

  Youth Men 90 kg Right

 

  1     GASSIEV, SOSLAN - Russia

  2     TEDORADZE, DAVIT - Georgia

  3     KULISHOV, OLEKSANDR - Ukraine

  4     SINICA, KACPER - Poland

  5     BEVZA, ALEKSANDR - Russia

  6     GIRSKIS, OSVALDAS - Lithuania

  7     NAMAL, ATAKAN MERT - Turkey

  8     BUTMALAI, VICTOR - Moldova

  9     GODERDZISHVILI, AKAKI - Georgia

  10    POTRYKUS, BLAZEJ - Poland

  11    ATHANASIADIS, GEORGIOS - Greece

  12    SZAKALAS, SZILARD - Hungary

 

 

  Youth Men +90 kg Right

 

  1     BAGAEV, ZAKHAR - Russia

  2     MADOYAN, DAVIT - Armenia

  3     ARABULI, DAVITI - Georgia

  4     VACULOVIC, VACLAV - Czech Republic

  5     GOLIAN, MICHAL - Slovakia

  6     BRAK, JAKUB - Poland

  7     WEHRLE, MARTIN - Switzerland

  8     DEMIRER, ALI - Turkey

  9     BELEN, ANIL - Turkey

  10    NAGY, MARTON - Hungary

  11    FRACKOWIAK, MATEUSZ - Poland

 

 

  Master Women 60 kg Right

 

  1     LESKOVA, NATALIA - Russia

  2     SHAPAVALAVA, LARYSA - Belarus

  3     KARHOPOLTSEVA, VIKTORIIA - Ukraine

  4     LUNDBERG, LISA - Sweden

 

 

  Master Women 70 kg Right

 

  1     WAWRZYNIAK, MARLENA - Poland

  2     HADZIEVA, LADA - Bulgaria

  3     LAITURI, PIRJO - Sweden

 

 

  Master Women 80 kg Right

 

  1     GABDRAKHMANOVA, RUZIA - Russia

  2     DIACHENKO, OKSANA - Ukraine

  3     GORZYNSKA, AGY - England

  4     KATTSTROM, CAMILLA - Sweden

  5     ALVELAND, VIKTORIA - Sweden

  6     YOVCHEVA, DONKA - Bulgaria

 

 

  Master Women +80 kg Right

 

  1     ZANKO, LILIYA - Ukraine

  2     GRONLUND, ANNA - Sweden

  3     JUROSZEK, MARIA - Poland

 

 

  Master Men 70 kg Right

 

  1     BOLDYREV, EDUARD - Russia

  2     GARCIA, ARMANDO - Spain

  3     ARSLAN, LEVENT - Turkey

  4     PLETIN            , OLEH - Ukraine

  5     MEDVEDSKY, ROMAN - Israel

  6     KOLLAR, CSABA - Hungary

  7     GAVASHELI, IGOR - Russia

  8     TRYBUS, RADOSLAW - Poland

  9     MAAS, HENRICUS - Netherlands

  10    OGUZ, CETIN - Turkey

  11    HELYES, CSABA - Hungary

 

 

  Master Men 80 kg Right

 

  1     GIRARD, PASCAL - Switzerland

  2     RUDNYTSKYY, ROMAN - Ukraine

  3     ANFILOFEV, ALEXANDER - Russia

  4     STEBELIAK, OLEKSANDR - Ukraine

  5     ATLASKIN, ALEKSEI - Russia

  6     LASKOWSKI, MARCIN - Poland

  7     KONYA, LAJOS - Hungary

  8     CHODYNA, MARIUSZ - Poland

  9     DROKAN, MISLAV - Croatia

  10    KUUKASJARVI, JANI-MARKUS - Finland

  11    DOBROCSI, JANOS - Hungary

  12    PAAKKANEN, KAI - Finland

  13    SEVGIOGLU, TAHIR - Turkey

  14    KILIC, YENAL - Turkey

  15    LOVEI, JOZSEF - France

 

 

  Master Men 90 kg Right

 

  1     ANTONOVICS, RAIMONDS - Latvia

  2     TKACHUK, OLEKSANDR - Ukraine

  3     DOBREAN, DINU - Romania

  4     KWIATKOWSKI, JERZY - Poland

  5     KOHO, JAMI - Finland

  6     FERNANDEZ, RAUL - Spain

  7     TUTBERIDZE, KOBA - Georgia

  8     RYNDIUK, VIKTOR - Ukraine

  9     TSITSISHVILI, ALEKSANDR - Russia

  10    KELEMEN, LASZLO - Hungary

  11    STEFANIAK, TOMASZ - Poland

  12    KARLSSON, PETER - Sweden

 

 

  Master Men 100 kg Right

 

  1     KHRAMTSOV, EDUARD - Russia

  2     DAMAR, ERKAN - Turkey

  3     GROCHOWSKI, MARIUSZ - Poland

  4     LITOVTSEV, YEVHEN - Ukraine

  5     CYRAN, MACIEJ - Poland

  6     MANASIEV, EMANUIL - Bulgaria

  7     SURMANN, KLAUS - Germany

  8     YEUTUKHOVICH, BARYS - Netherlands

  9     SHTANKEVYCH, GENNADII - Ukraine

  10    BOGDAN, ROBERT - Hungary

  11    MIX, ATTILA - Hungary

 

 

  Master Men +100 kg Right

 

  1     TESARIK, DUSAN - Czech Republic

  2     GLOWACKI, SLAWOMIR - Poland

  3     GEORGIEV, GEORGI - Bulgaria

  4     CHARALAMPOPOULOS, GEORGIOS - Cyprus

  5     MAHARRAMOV, AZAR - Azerbaijan

  6     OPREA, LILIAN - Moldova

  7     PALCZEWSKI, PIOTR - Poland

  8     KUEHN, OLIVER - Germany

  9     AYDOGAN, CENGIZ - Turkey

  10    KARACA, RESAT - Turkey

  11    AGHAJANYAN, KARAPET - Armenia

  12    GABRIELYAN, ARSEN - Armenia

  13    SIMSEK, MUHMET DOGAN - Switzerland

 

 

  Grand Master Women Right

 

  1     GIANNOPOULOU, KYRIAKI - Cyprus

  2     TURZYNIECKA, SONIA - Poland

  3     BOLLOK, AGNES - Hungary

 

 

  Grand Master Men 75 kg Right

 

  1     ROGOZHINSKIY, VLADIMIR - Russia

  2     GALIULLIN, RAVIL - Russia

  3     SENER, ARSLAN - Turkey

  4     BAUMANN, JUERGEN - Germany

  5     SAKERIS, RIMANTAS - Lithuania

 

 

  Grand Master Men 90 kg Right

 

  1     MITCHELL, PAUL - England

  2     MANTOG, AUGUSTIN - Romania

  3     ZHIVKOV, DANIEL - Bulgaria

  4     VALDIS, MEDNIS - Latvia

  5     PALISKIS, ROMUTIS - Lithuania

  6     WALESKO, WOJCIECH - Poland

  7     HOLMSTROM, OLA - Sweden

  8     ANDRE, FREDERIC - Belgium

 

 

  Grand Master Men 100 kg Right

 

  1     SHESHIN, MIKHAIL - Russia

  2     MANIADAKIS, MICHAIL - Cyprus

  3     CIN, YAKUP - Turkey

  4     MOKESCH, ROBERT - Austria

  5     IVANOV, LYUBEN - Bulgaria

 

 

  Grand Master Men +100 kg Right

 

  1     SOROKIN, YURII - Russia

  2     SOROKA, SERGEY - Russia

  3     KASKA, MEHMET - Turkey

  4     GRALAK, STANISLAW - Poland

  5     BAKA, PAVOL - Slovakia

 

 

  Senior Grand Master 75 kg Right

 

  1     PODGORSKI, WIESLAW - Poland

  2     ZAYTSEV, VICTOR - Russia

  3     KOVACS, PETER PEPE - Hungary

 

 

  Senior Grand Master 90 kg Right

 

  1     CARLOGANU, MIRCEA - Romania

  2     WEDROWSKI, JOZEF - Poland

  3     HYMER, ANDRZEJ - Poland

  4     SZILAGY, SANDOR - Germany

 

 

  Senior Grand Master 100 kg Right

 

  1     JONSSON, JONNY - Sweden

  2     STUSEK, JAROSLAV - Czech Republic

  3     FILIKIDIS, PANTELIS - Greece

 

banner inva.tv part

  2022 04 22  16.33.43

  2022 04 22  16.35.22

  2022 04 22  16.36.26

  2022 04 26  13.45.30

  2022 05 08  11.40.02

                                                                        
При полном или частичном использовании материалов
ссылка на armwrestling-rus.ru ОБЯЗАТЕЛЬНА.
Copyright © Федерация Армрестлинга России
Яндекс.Метрика